pondělí, prosince 11, 2006

Profil ponorek třídy Virginia

Třída Virginia představuje nejnovější třídu útočných ponorek USA, která má nahradit třídu Los Angeles. Úkolem této nové třídy bude bojové nasazení v rozmanitých podmínkách, a to především v pobřežních vodách, kde starší ponorky mají problém s použitím pasivního sonaru. Dalším problémem je velký výskyt min. Výroba začala v roce 1997, v současnosti jsou již 2 postaveny (SSN USS 774 Virginia a SSN 775 USS Texas). Celkem je plánováno postavit až 30 ponorek této třídy.
Tato třída představuje jednotrupé ponorky s hloubkovými kormidly v přední části trupu. Pohonná soustava o výkonu až 29800 kW (40000 k) je založena na atomovém reaktoru General Electric S9G.
Ze čtyř torpédometů ráže 533 mm, které jsou umístěny po dvou v každém boku přední části trupu, mohou být odpalována torpéda Mk. 48 a Mk. 48 ADCAP , (ukázka použití při útoku), protilodní rakety Harpoon nebo střely s plochou dráhou letu Tomahawk. Tomahawky mohou být dále odpalovány i ze odpalovacích šachet v přední části trupu.

Další zajímavosti:

  • Klasický periskop chybí; je nahrazen kamerovým systémem,
  • součásti ponorky je i přetlaková komora pro nasazení speciálních jednotek a zařízení pro připojení miniponorky,
  • vnější vrstva trupu má strukturu podobnou kůži žraloka a zajišťuje tak minimální odpor vody, jedná se pravděpodobně o nejtišší současné ponorky.

Porovnání amerických útočných ponorek

Video na googlu

video o útočných ponorkách

Linkuj! Přidej do záložek na Jagg! pošli na vybrali.sme.sk CoJeNového Návštěvní kniha

Žádné komentáře:

 

blogger templates | Make Money Online